Македонија,Крими хроника

Гостиварец претепан на игралиште

Гостиварец претепан на игралиште

ПС Гостивар поднесе кривична пријава против Л.С. (60), Љ.С.(32), Л.С.(35) и Р.С.(43), сите од с.Галате, гостиварско, за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

-На 27.08.2014 година, околу 18:30 часот, на фудбалското игралиште во с.Галате, пријавените физички го нападнале 41 годишно лице од истото село, на кого му нанеле тешки телесни повреди во пределот на главата, кои му биле констатирани во Медицинскиот центар во Гостивар, информираат од полицијата.