четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Гостиварец претепан на игралиште

mkd-2132

Последни вести

ПС Гостивар поднесе кривична пријава против Л.С. (60), Љ.С.(32), Л.С.(35) и Р.С.(43), сите од с.Галате, гостиварско, за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

-На 27.08.2014 година, околу 18:30 часот, на фудбалското игралиште во с.Галате, пријавените физички го нападнале 41 годишно лице од истото село, на кого му нанеле тешки телесни повреди во пределот на главата, кои му биле констатирани во Медицинскиот центар во Гостивар, информираат од полицијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести