вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Гостиварец се обидел да силува малолетник

pedofil-siluvanje

Поврзани вести

Четириесет и седумгодишниот И.Е. од Долна Бањица, гостиварско повикал 14-годишен малолетник, со кого од претходно се знаеле, наводно за да му помогне околу сечење дрва при што по пристигнувањето во куќата ја заклучил вратата и се обидел со сила да го соблече и детето за да имаат сексуален однос на кое малолетникот му се спротиставил. По речиси два часа убедување и разубедување, осомничениот И.Е. ја отклучил вратата и детето заминало дома каде раскажало за случајот.

Осмоничениот е приведен, а судија во претходна постапка му определи притвор  во времетраење од  30  денови.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести