среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 30

Гостиварка се обидела да се самоубие пиејќи детергент

Во Ургентниот центар во гостиварската болница вчера околу пладне била донесена 59-годишната М.И. од Долна Бањица, која претходно се затрула, односно испила извесна количина детергент, обидувајќи се да се самоубие.

детергент

Поврзани вести

По укажаната помош, пуштена е на домашно лекување и се наоѓа надвор од животна опасност, информираат од СВР Тетово.

Се расветлуваат мотивите, околностите во кои се случило труењето и се друго.

Најчитани вести