понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Џовинко “гази” во МЛС лигата

Италијанскиот репрезентативец Себастијан Џовинко требаше да си замине од Европа за да почне да го игра фудбалот на својот живот.

Џовинко "гази" во МЛС лигата

Џовинко "гази" во МЛС лигата

Поврзани вести

Џовинко во Торонто е убедливо најдобар играч и стрелец, но не престанува да воодушевува со своите потези.

Еден од нив постигна ноќеска, во дуелот со Њујорк Ред Булс кој неговиот тим го доби со 2:1.

Неполни 30 часа откако играше за италијанската репрезентација против Норвешка, Џовинко влезе во игра во 71-ва минута за нешто подоцна да ја измести цела одбана и да постигне прекрасен гол.

Најчитани вести