петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Грабеж на „Џон Кенеди“

razbojnistvo

Поврзани вести

Ограбен Вестерн Унуион на улицата „Џон Кенеди“ во Скопје.

Двајца маскирани, од кои едниот вооружен со пиштол влегле во филијалата и му се заканиле на вработениот кој им го дал клучот од сефот.

Од таму, двајцата маскирани разбојници украле 33.500 денари, 10.600 евра и 1.550 американски долари, по што избегале.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести