недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

Грабеж во Свети Николе, одземени 27.000 денари

grabez

Последни вести

Грабеж во Свети Николе, одземени 27.000 денари. Вчера вечер, во Свети Николе, околу 21:10 часот е ограбена продавницата „Астра“ ДООЕЛ.

Во продавницата влегле две непознати лица и со закана со нож извршиле разбојништво врз вработените, при што им одзеле 27.000 денари од дневниот промет.

Се преземаат мерки за откривање на сторителите.

 

Најчитани вести