вторник, 27 јуни 2017  |  Вести денес: 0

Грабеж во Битола, вработената останала без свест

Вчера околу 18.15 часот на ул. „Даме Груев“ во Битола непознат сторител со употреба на физичка сила извршил разбојништво над вработената.

грабеж

Поврзани вести

Сторителот влегол во продавницата и со дрвена рачка ја нападнал вработената, удирајќи ја по главата, при што истата паднала на подот и ја изгубила свеста. После тоа сторителот одзел 12.000 денари од дневниот промет и побегнал во непознат правец.

Вработената била пренесена во Клиничка болница Битола каде и биле констатирани телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Битола. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести