петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Грабеж со помош на хипноза

hipnozaa

Последни вести

Безбедносните камери во една продавница во Лондон забележале крадец, кој грабежот наместо со оружје го извршил со хипноза на сопственикот.

Крадецот му ги испразнил џебовите на педесет и шестгодишниот Афтаба Азиз Хајдер, откако првин го довел во состојба слична на транс.

Најчитани вести