сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Грабеж во Охрид

zoshto-svetot-ne-mozhe-bez-treta-svetska-vojna-234873

Последни вести

Во текот на вчерашниот ден во Охрид е ограбен стан на улицата Туристичка, кој е во сопственост на 57 годишниот Р.З..

Од станот се украден и околу 6.000 евра, 2.000 денари, разновиден златен накит и еден рачен часовник.

Најчитани вести