недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Грабеж во „Тедико“, украдени 3.400 денари

Откако и’ се заканил на продавачката, таа од касата му ги дала парите од дневниот промет, по што тој ги зел и избегал.

download (4)

Поврзани вести

Непознатиот разбојник од маркетот „Тедико“, лоциран на улицата Драгиша Мишевиќ во Скопје,
вчера украл 3.400.

Полицијата извести дека разбојникот бил маскиран иво десната рака имал нож. Откако и се заканил на продавачката, таа од касата му ги дала парите од дневниот промет, по што тој ги зел и избегал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести