сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Грабеж „вреден“ 20 илјади евра

257472_s1

Поврзани вести

Во периодот од 24.07 до 02.08.2014 година, во Скопје на бул. „Февруарски Поход“ непознат сторител со употреба на погоден предмет извршил тешка кражба во станот на А.С.(22) одземајќи два лап топ компјутери, седум женски часовници, очила за сонце, разновиден златен накит, стекнувајќи се со противправна имотна корист од 1.200.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести