Македонија,Крими хроника

Грабеж „вреден“ 20 илјади евра

Грабеж „вреден“ 20 илјади евра

Во периодот од 24.07 до 02.08.2014 година, во Скопје на бул. „Февруарски Поход“ непознат сторител со употреба на погоден предмет извршил тешка кражба во станот на А.С.(22) одземајќи два лап топ компјутери, седум женски часовници, очила за сонце, разновиден златен накит, стекнувајќи се со противправна имотна корист од 1.200.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.