среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Грабеж вреден 7000 евра

kradec

Поврзани вести

Вчера во Скопје на ул. „Пекљане“ во куќа на В.М.(50) непознат сторител со употреба на физичка сила и подесен алат извршил тешка кражба при што одзел 5.500 евра и разновиден златен накит, со што се стекнал со противправна имотна корист од околу 430.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести