Крими хроника

Грабж во спортска обложувалница

Грабж во спортска обложувалница

Според МВР, инцидентот се случил вчера попладне во 17.20 часот кога насилниците влегле во обложувалницата и, заканувајќи се со пиштол врз двајца вработени, одзеле засега неутврдена сума пари и избегале.

Увид извршила екипа на СВР Скопје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.