вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Град Скопје ќе ги чисти спомениците

grad-skopje-360x201

Последни вести

Градот Скопје од утре ќе почне со чистење на спомениците во паркот „Жена борец“ и на плоштадот „Македонија“, што се во надлежност на Град Скопје.

За оваа намена Градот има ангажирано фирма за одржување и чистење на спомениците, информираат од Град Скопје.

Најчитани вести