петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Град Скопје ќе учествува на Европската недела на мобилност

500KoceTrajanovski2

Последни вести

Градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски, утре ќе потпише пристапница за учество во Европската недела на мобилност 2014 година.

Со потпишувањето на пристапницата официјално ќе почнат активностите за oваа кампања за почиста и поздрава животна средина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести