четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Град со големина на јајце во Софија, повредени 40 лица

Најмалку 40 лица се повредени во синоќешниот налет на град на Софија

grad_1

Последни вести

Најмалку 40 лица се повредени во синоќешниот налет на град на Софија, пренесоа медиумите во регионот.

Луѓето имаат повреди на главата, лицето и меките ткива и на поголемиот дел од нив им е пружена медицинска помош и се испратени дома, пишуваат новинските портали од соседството.

Сепак, неколку лица се задржани на лечење, од кои најтешко повреден е еден дваесетгодишен човек, кој од прскање на стакло се здобил со тешки повреди заради кои морале да го оперираат. Освен повредите на луѓе и животни, синоќешниот десетоминутен налет на град со големина на јајце, предизвикал и значајна материјална штета во главниот град на Бугарија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести