понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Град со големина на орев уништи земјоделски посеви во Скопско

Во Петровец уништени се земјоделските посеви, оштетени се фолиите но и ролетните на куќите.

grad

Поврзани вести

Град со големина на орев вчера го погоди приградскиот скопски регион, јави порталот „Прес 24“.

Во Петровец уништени се земјоделските посеви, оштетени се фолиите но и ролетните на куќите.

Градот паѓал само пет минути, но тоа било доволно да предизвика значителна штета.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести