недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Градежен работник од Битола загина на објект

500gradeznistvo-Small

Поврзани вести

Битолчанецот Никола К. роден 1970 година, попладнево го загуби животот при пад од станбен објект, во кој бил ангажиран како градежен работник.

Веднаш по дојавата за несреќен случај во населбата „Областа“, испративме стручни екипи, а на местото на настанот пристигнаа медицински лица и истражен судија. Смртта на Никола К. (1970 г.) од Битола е констатирана на лице место, а се случи пред една од зградите во населбата, информираа од СВР-Битола.

Се врши обдукција по наредба на истражен судија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести