недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Градежен работник падна од четврти кат

policija_znak-500

Поврзани вести

Триесет и осумгодишен градежен работник од Гостивар се здобил со тешки повреди откако паднал од четврти кат.

Несреќата се случила утрово околу 8:30 часот кога Г.З. изведувајќи градежни работи на градежен објект на улицата Никола Парапунов во гостиварската наслеба Малеари загубил контрола и паднал при што се здобил со тешки телесни повреди.

Како што информира полицијата, веднаш му била укажана медицинска помош, а поради сериозноста на повредите итно е префрлен на скопските Клиники.

На местото излегол Јавен обвинител, полициска увидна екипа и претставници на Државниот инспекторат за труд.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести