понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Градежниот факултет одбележува 65 години постоење

arhitektonski01-520x316

Последни вести

Градежниот факултет во Скопје денеска ќе одбележи 65- години постоење.

Министерот за животна средина и просторно планирање Нурхаин Изири и деканот на Градежниот факултет Милорад Јовановски ќе се обратат на свеченоста која ќе биде одржана по тој повод.

На свеченоста ќе бидат доделени пригодни признанија за соработници како и награди за најуспешно изработени дипломски работи и стипендии за најдобрите студенти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести