четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Градежните работи причина за пожарот кај Влада

vlada1-500

Последни вести

Денеска околу 9 часот при изведување на градежни работи при поставување хидроизолација на кулата со број 4 на зградата на Владата дошло до запалување на фасадниот дел, информираат од МВР.

Пожарот е изгаснат од страна на противпожарните служби.

Повеќе информации од Министерството за внатрешни работи ќе соопштат во текот на денот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести