среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Градоначалникот на Подгорица отстапи плац за вила за Ѓукановиќ

milo

Последни вести

Градоначалникот на Подгорица, Миомир Мугоша лично донел одлука за отстапување на 1579 квадрати на градско градежно земјиште покрај државната резиденција Вила Горица, на блискиот пријател на семејството Ѓукановиќ, Владан Ивановиќ, пишува „Вијести“.

На плацот кој бил зелена површина, но е пренаменет со градска Одлука, во тек е градење на куќа од 480 квадрати во која би требало, според информациите на „Вијести“ да се усели премиерот Мило Ѓукановиќ.

Иако како што пишува на таблата работите треба да бидат завршени за 18 месеци, (почетокот на работите е предвиден за 30 септември 2013) моментно градежните работи се сопрени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести