вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Градоначалникот Ристески додели нови решенија за легализација

IMG_8671

Поврзани вести

Денеска во просториите на градската библиотека „Борка Талески“, градоначалникот Марјан Ристески доделени нови решенија со кои се легализираат бесправно изградените објекти. Практично од денеска, граѓаните на кои им беа доделени решенијата се стекнаа со правото за законско користење на личниот имот кој и покрај тоа што со децении го уживале, сепак, не биле и негови вистински сопственици.

Доделувајќи ги новите решенија Градоначалникот Ристески уште еднаш изрази задоволство од големиот интерес што го покажаа прилепчани за оваа владина социјална мерка за докажување на сопственоста за нивните дивоизградени објекти.

За овие предмети потребно е да се поднесе комплетна документација, во кое е предвидено да се достави Геодетски елаборат за утврдување на фактичката состојба на бесправниот објект со имотен лист за земјиштето.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести