понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Градоначалникот Ристески на средба со најуспешните основци

Градоначалникот на општина Прилеп, Марјан Ристески, денеска оствари средба со наградените ученици на државни и меѓународни натпревари од основните училишта од градот Прилеп

IMG_7042

Последни вести

Градоначалникот на општина Прилеп, Марјан Ристески, денеска оствари средба со наградените ученици на државни и меѓународни натпревари од основните училишта од градот Прилеп. На средбата градоначалникот Ристески им посака на учениците уште многу успеси во полето на образованието, порачувајќи притоа дека секој постигнат резултат е добра промоција на училиштата во кои се едуцираат, а воедно и на општина Прилеп,соопштија од кабинетот на градоначаникот Ристески.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести