вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Градоначалникот Трајановски на отворен ден со граѓаните

На средбата, граѓаните имаа можност да ги искажат проблемите со кои секојдневно се соочуваат и се под надлежност на Градот Скопје, како и да дадат предлози и сугестии за активностите на градската администрација.

gradonacalnik

Поврзани вести

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, денеска од 10 до 15 часот во просториите на Град Скопје одржа oтворен ден со граѓаните.

Во рамките на отворениот ден, градоначалникот Трајановски се сретна со граѓаните кои во изминатиот период се пријавиле во Граѓанскиот информативен центар на Град Скопје.

На средбата, граѓаните имаа можност да ги искажат проблемите со кои секојдневно се соочуваат и се под надлежност на Градот Скопје, како и да дадат предлози и сугестии за активностите на градската администрација.

Градоначалникот Трајановски разговараше со граѓаните за проблемите со кои тие секојдневно се соочуваат, како и за начините за нивно ефикасно решавање.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести