вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Градска пресметка во Валенсија

GRADSKA PRESMETKA VO VALENSIJA

Поврзани вести

Саботните натпревари од 37. коло во шпанската Примера дивизион нема да предизвикаат ама баш никаква посериозна промена кога е во прашање изгледот на првенствената табела.
За нијанса поголемо внимание ќе привлече дуелот помеѓу градските ривали, тимовите на Леванте и Валенсија.

Домаќинот пред неколку кола и матетматички го осигура опстанокот во елитното друштво, додека популарните “лилјаци” и во новата клупска сезона ќе бидат дел од групната фаза во најмасовното клупско натпреварување, Лигата на Европа.

Фудбалерите на Виљареал, кои исто така си осигураа позиција која води во групната фаза од Лигата на Европа, ќе се обидат да ја искористат предноста на домашниот терен во дуелот против секогаш незгодниот тим на Рајо Ваљекано.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести