недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Градски дувачки оркестар во Ѓорче Петров

Оркестарот ќе настапи по повод Денот на Општината Ѓорче Петров, а програмата ќе биде составена од популарни светски евергрин мелодии.

orkestar

Последни вести

Во паркот на Општина Ѓорче Петров, утре во 12 часот, , веднаш до кружниот тек на улицата Ѓорче Петров, ќе настапи  Градскиот дувачки оркестар при МКЦ.

Градскиот дувачки оркестар ќе настапи по повод Денот на Општината Ѓорче Петров, а програмата ќе биде составена од популарни светски евергрин мелодии.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести