петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 13

Градското дерби Милан – Интер заврши без победник

Дерби дуелот од 13.коло во фудбалскиот шампионат на Италија меѓу двете милански екипи, Милан и Интер заврши без победник 2:2.

дерби

Поврзани вести

Стрелец на двата гола за домашниот тим на Милан беше Сусо (42. и 58. минута), додека за Интер погодија Антонио Кандрева (53) и Иван Перишиќ (90+2.)

На другите натпревари од ова коло беа постигнати овие резултати:

Киево – Каљари 1:0,
Удинезе – Наполи 1:2,
Јувентус – Пескара 3:0,
Аталанта – Рома 2:1,
Сампдорија – Сасуоло 3:2,
Емполи – Фиорентина 0:4,
Лацио – Џенова 3:1,
Кротоне – Торино 0:2 и
Болоња – Палермо 3:1.

Табела: Јувентус 36 бода, Рома 26, Милан 26, Лацио 25, Аталанта 25, Наполи 24.

Најчитани вести