среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Графити „ Војводина = Каталонија “ осамнаа во Нови Сад

vojvodina

Последни вести

Графити „ Војводина = Каталонија “ осамнаа на фасадите на неколку згради во Нови Сад, главниот град на српската автономна област Војводина.

Графитите се потпишани од организацијата Млада Војводина, пишува белградскиот весник „Блиц“.

Нацртан бил и грбот на Војводина – три ѕвезди.

Најчитани вести