сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 36

Граѓаните до Жерновски: Дебармализацијата мора да запре!

Тие го потсетуват Жерновски за неговото ветување дека ќе го запре уништувањето на ововвј дел од градот.

17952987_1898523450391821_6759667591470502718_n

Последни вести

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, предизвикува голем револт кај граѓаните, поради неговото игнорирање на нивните континуирани барања за стопирање на градежна експанзија во населбата Дебар Маало.

Денеска, на фејсбук страницата „Центар сака да дише“, граѓаните кои го избраа за нивни градоначалник, го потсетуват Жерновски за неговото ветување дека ќе го запре уништувањето на овој дел од градот.

За само неколку месеци издадени 10тина одобренија за градби низ Дебар маало.
Ветивте дека повеќе нема да се гради, а продолживте да го уништувате срцето на Центар.
Секој ден ново одобрение !
Дебармализацијата мора да запре !
Стоп за дебармализацијата на градоначалникот на Центар !
Браво градоначалниче, навистина сте од збор !

17990876_1898523290391837_8191792202658490075_n17990987_1898523233725176_7301552513540156747_n17992006_1898523357058497_7137436738923505080_n18010722_1898523090391857_4419469030321457352_n18033365_1898522950391871_2518315761289060327_n18033571_1898522987058534_3718452916420364014_n18034241_1898523537058479_8856928230863613820_n

17952922_1898523037058529_5524425884177573163_n

 

Вчера центарци, на оваа ФБ страница, исто така го потсетија  дека треба „да сработи нешто“ за да го подобри живеењето на граѓаните во оваа општина, алудираајќи на лошите улици, преполни со дупки, кои никако не доаѓаат на ред да го привлечат неговото внимание.

Најчитани вести