понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 75

Граѓаните со порака пред ДИК: „Те сакаме Трамп, Бејли тргни ги рацете од Македонија“

bejli-dik

Последни вести

Граѓани присутни пред Државната изборна комисија кои протестираат за зачувување на волјата на граѓаните изразена на избори, излегоа со голем транспарент преку кој испратија порака до амбасадорот на САД во Македонија, Џес Бејли.

На големо бело платно тие испишаа “Бејли, тргни ги рацете од Македонија. Пред ДИК има и платно против Сорос, но и “Доналд Трамп -те сакаме“.

1

2

3

4

 

Најчитани вести