среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Граната од Прва Светска војна пронајдена во Битола

gggranataaa

Поврзани вести

Артилериска граната од Првата Светска војна била пронајдена вчера во Битола.

Гранатата ја пронашол градежен работник.

Истата била подигната за понатамошна постапка од страна на стручно лице од ДЗС Битола.

Најчитани вести