недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 19

Граната од Прва светска војна пронајдена во Кадино Село

Екипа пристигнала околу час и половина подоцна, по што припадници на Дирекцијата за заштита и спасување ја преземале гранатата.

granata

Последни вести

Околу 13 часот вчера во реката во прилепско Кадино Село, била пронајдена граната од Првата светска војна, соопшти МВР.

Екипа пристигнала околу час и половина подоцна, по што припадници на Дирекцијата за заштита и спасување ја преземале гранатата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести