среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Граната од Втора Светска војна пронајдена во битолско

granataaa

Последни вести

Експлозивна направа, најверојатно од Втората Светска војна вчера била пронајдена во двор во куќа во битолското село Долно Оризари.

Таа е безбедно подигната од страна на Дирекцијата за заштита и спасување и дадена за вештачење.

Најчитани вести