вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Битолчанец пронашол граната од Прва Светска војна во дворот

gggranataaa

Поврзани вести

Четириесет и шестгодишниот В.И. од Битола вчера во полиција пријавил дека пронашол артилериска граната од Првата Светска војна.

Експлозивната направа ја пронашол додека изведувал градежна работа во дворот од семејната куќа.

Од страна на стручно лице гранатата е подигната за понатамошна постапка.

Најчитани вести