петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Гранатирана зградата на Владата на Република Македонија

vlada-na-RM

Последни вести

Две детонации оддекнале вчеравечeр во близина на зградата на Владата на Македонија.

Според полицијата, било пријавено дека експлозиите се чуле во околу 22 часот.

Од МВР информираат дека веднаш била испратена полициска екипа, која утврдила дека на фасадата на зградата во која е сместена  Владата на Македонија биле пронајдени два забиени проектила.

Надлежните институции извршиле увид, а проектилите се подигнати и предадени на вештачење.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести