сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Гранатирани украински пратеници

Инцидентот се случил во близина на хотел во центарот на Киев, соопшти украинското МВР.

ukraina-parlament-610x400-610x320

Последни вести

Непознат напаѓач фрлил граната врз украински пратеници.

Инцидентот се случил во близина на хотел во центарот на Киев, соопшти украинското МВР.

По нападот мажот побегнал и фрлил уште една граната врз службениците на редот. Еден од нив бил повреден и примен во болница, јави ТАСС

Најчитани вести