сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Граничниот премин Богородица и објектите околу него без струја и вода

bogorodica_gp

Последни вести

Поради контроли на ЕВН денеска од 9 до 12 часот без вода и струја ќе бидат граничниот премин Богородица и објектите околу него.

Од контролниот енергетски центар на ЕВН во Гевгелија информираат дека поради редовни проверки на трафостаниците, три часа без струја и без вода поради прекин на работата на пумпите од бунарското подрачје „Вардар“ ќе останат казината „Принцес“, „Сенатор“ и „Фламинго“,  конзервната фабрика „Пајдаков“, бензинските пумпи „Лук оил“, „Макпетрол“ и „Шимов“, како и населените места Богородица, Стојаково и Селемлија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести