петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 38

Грчева до Фрчкоски: Eве ги „граѓанските“ барања на албанските партии

Фрчковски се прашува кој им ја пишувал платформата на Албанците од која тој паднал во несвест?! Еве да му помогнам. Драфтот се напиша во Берн, целиот текст во Тирана, а се завери кај нотар во Приштина. И да го прашам, вели Грчева.

solza-420x240

Последни вести

Поранешната пратеничка Солза Грчева на социјалната мрежа Фејсбук му одговори на екс министерот од СДСМ Љубомир Фрчковски за тоа кој им ја напишал платформата на Албанците.

-Фрчковски се прашува кој им ја пишувал платформата на Албанците од која тој паднал во несвест?! Еве да му помогнам. Драфтот се напиша во Берн, целиот текст во Тирана, а се завери кај нотар во Приштина. И да го прашам. Има некој кој (му) поверува дека 70.000 гласови се добиле за “граѓанска опција“? Е еве ги “граѓанските“ барања, пишува Грчева на Фејсбук.

solza-grceva-fb

Најчитани вести