вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Грчката крајбрежна стража спасила 97 имигранти

italija-imigranti

Поврзани вести

Грчката крајбрежна стража спаси над 90 имигранти, во близина на јужниот дел на земјата, откако нивниот брод доживеал хаварија поради лошото време, пренесе „АФП“.

„Вкупно 97 лица се спасени вчера, вклучително и тројца, кои се сомневаме дека се шверцери“, соопштил портпарол на крајбрежната стража, додавајќи дека сите се однесени во западниот град Пилос.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести