недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Грчката полиција заплени 203 килограми марихуана

marihuana 22.12.2013

Поврзани вести

Полицијата во Грција вчеравечер заплени 2013 килограми марихуана која доаѓала од Албанија и била наменета за грчкиот нарко пазар.

Акцијата била спроведена во месноста Лиридах кај Игуменица.

Кога ја забележале полициската патрола, нарко шверцерите побегнале, оставајќи ја дрогата што била спакувана во пет поголеми торби.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести