понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Грчките авиодиспечери го откажаа штрајкот

grcijaizbori

Поврзани вести

Грчките авиодиспечери го откажаа планираниот тричасовен штрајк, соопшти Синдикатот на вработените во цивилната авијација, пренесува „ИТАР-ТАСС“.

Оваа одлука беше донесена откако Министерството за инфраструктура, транспорт и мрежи вети дека ќе вработи дополнително од 30 до 50 авиодиспечери. Според мислењето на синдикатот, тоа ќе го засили диспечерскиот систем на земјата и ќе помогне за нормализирање на работата на аеродромите во периодот на интензивниот туристички проток.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести