среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Грција бара Русија да го крене ембаргото за храна

grcija_portokaliiiii

Последни вести

Руската санитарна служба (Роселхознадзор) добила писмо од грчкото Министерство за земјоделие со молба за активирање на соработката во случај на кревање на ембаргото за храна, изјави за ТАСС изјави шефот на службата Алексеј Алексенко, пренесува МИА.

-Тие сакаат да се активира соработката и ќе направат се за да може по кревањето на ограничувањата веднаш да се почне со практична работа, односно да почнат испораките на храна, посочи Алексенко.

фото: bio-greece.com

Најчитани вести