вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Грција денеска без весници

Синдикатот на вработените во Атинската агенција за весници одржува 24-часовен предупредувачки штрајк, од 18 часот вчера, до 18 часот денеска, со барање за потпишување нов колективен договор за работни односи.

Grcki-vesnici-Toshe-Ognjanov-1

Последни вести

Во Грција денеска нема да можат да се купат весници, поради 24-часовен штрајк на вработените во агенциите за дистрибуција „Аргос“ и „Европи“.

Синдикатот на вработените во Атинската агенција за весници одржува 24-часовен предупредувачки штрајк, од 18 часот вчера, до 18 часот денеска, со барање за потпишување нов колективен договор за работни односи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести