сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 19

Грција и Кина ја зајакнаа воената соработка

shutterstock_109055279

Поврзани вести

Грција и Кина потпишаа програма за воена соработка.

Двете земји сметаат дека меѓусебните односи во воената сфера треба да зајакнат.

Кинеската страна ја потврди желбата за учество во заеднички воени вежби во текот на оваа година, а било договорено и кинески војници да се обучуваат во воената поморската база во Суда на острвот Крит.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести