вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Грција има суфицит во платниот биланс првпат од 1948 г

grcija-nova

Поврзани вести

Тековниот платен биланс на Грција за 2013 година има суфицит од милијарда и 244 милиони евра и тоа е прв таков случај уште од 1948 година, соопштила денеска Банка на Грција.

Платниот биланс на крајот на претходната 2012 година беше во дефицит од четири милијарди и 615 милиони евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести