сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Грција исплати речиси 500 милиони долари долг

dolari

Последни вести

Генералниот директор на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) Кристин Лагард изјави дека „парите пристигнале“ откако Грција денеска и исплати нова транша од 483 милиони долари на оваа светска финансиска организација, пренесе МИА.

Лагард на прес-конференција во Вашингтон истакна дека грчките лидери треба да продолжат да работат на обновување на економијата и нејзино стабилизирање, со што ќе го зајакнат суверенитетот на земјата.

Најчитани вести