понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 34

Грција изрази жалење за случувањата во Македонија

Изразуваме жалење за ужасните вести од ПЈРМ, соопшти грчкото Министерство за надворешни работи на Твитер.

grcija-zalenje-tviter

Поврзани вести

Изразуваме жалење за ужасните вести од ПЈРМ, соопшти грчкото Министерство за надворешни работи на Твитер.

Сочувство до семејствата на жртвите во екстремните временски услови, се вели уште во пораката.

Најчитани вести