среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Грција ја стресоа два замјотреси во изминатите 10 часа

zemjotres

Поврзани вести

Два земјотреси се регистрирани во Грција за изминатите 10 часа, покажуваат податоците на Европскиот сеизмолошки центар.

Едниот земјотресот бил со интензитет од 4,2, а другиот со 3,1 степен според Рихтеровата скала. И двата потреси биле регистрирани на околу 300 километри западно од главниот град Атина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести