вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 57

Грција лесен залак за Колумбија

Колумбија дојде до посакуваното водство веќе во 5 минута, со погодокот на Пабло Амеро, а во 58 минута, во листата на стрелци се запиша и Теофило Гутиерез. Во судиското продолжение прекрасен погодок постигна и најдобриот фудбалер на натпреварот, крилниот напаѓач, Џејмс Родригез.

GRCIJA LESEN ZALAK

Поврзани вести

Не само што ја оправдаа фаворитската улога, репрезентативците на Колумбија со убедливи 3:0 го торпедираа очајниот тим на Грција и ги запишаа првите три бода на своето конто.

Колумбија дојде до посакуваното водство веќе во 5 минута, со погодокот на Пабло Амеро, а во 58 минута, во листата на стрелци се запиша и Теофило Гутиерез. Во судиското продолжение прекрасен погодок постигна и најдобриот фудбалер на натпреварот, крилниот напаѓач, Џејмс Родригез.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести